משפחת טאוב
קטלין רייכמן ז"ל
קטלין לבית משפחת רייכמן נולדה בשנת 1916 בהונגריה למשפחה בת 10 נפשות: זוג הורים ושמונה אחים. בצעירותה נהגה קטלין לעבוד במשק הבית ולעזור בחנות טכסטיל, היא אהבה לקרוא לטייל ולשמוע רדיו.

כאשר הייתה בת 27 נכנסה משפחתה של קטלין לגטו ומיד לאחר מכן הועברו לאושוויץ, סדר היום במחנה היה קשה, כל יום היא הועבדה משעות הבוקר המוקדמות במפעל לייצור תחמושת. בשעות הצהריים היו עושים מסדר כדי לספור שכולם נוכחים ואף אחד לא ברח, קטלין, שבגלל המלחמה והמחנה פחדה מאוד, קיבלה מחלת עצבים וברגעי לחץ כמו במסדר הייתה נשכבת על הרצפה כי לא יכלה להחזיק עוד את גופה, גיסתה ואחותה שהיו עימה במחנה היו מרימות אותה ומחזיקות אותה עד תום המסדרים. כך ניצלה ממוות בטוח. באשוויץ נספתה רוב משפחתה למעט קטלין ועוד 2 אחיה הקטנים. במהלך 1944 הועברה קטלין מאושוויץ לברגן בלזן ומשם לדודנשטט.

לאחר כשנה במחנות עבודה והשמדה שוחררה קטלין על ידי הרוסים. כאשר הגיעה לבודפשט גילתה כי אחיה הקטנים ניצלו גם כן. היא נישאה לקרוב משפחה, זרח טאוב, שגדל עימה באותה שכונה, ונולד להם בן בשם יהודה, בשנת 1948 הם עלו לארץ יחד עם בנם ובארץ נולדה להם בת בשם רבקה.

משפחת טאוב הגיע למושב לאחר שהקימה את המושב תפרח בנגב, להתיישב ולהקים בית בניר ישראל.

כיום מתגורר במושב דור רביעי – נצר למשפחת רייכמן.

לזכר קורבנות משפחת רייכמן – יהי זכרם ברוך!

זרח טאוב ז"ל
זרח טאוב נולד בשנת 1916 בהונגריה למשפחה בת 7 נפשות. בתקופה שלפני המלחמה עבד כסוכן משקאות ובשעות הפנאי אהב לשחק כדורגל.

כאשר החלה המלחמה נשלח זרח למחנות עבודה ושירת בחיל הפרשים של המחנה והגיע לדרגה גבוהה.

לאחר המלחמה חזרו כל היהודים שגורשו בחזרה לבתיהם והגויים נצטוו להחזיר ליהודים את רכושם שנבזז, בתחילה הייתה היענות דלה לעניין אולם זרח ואחיו נטלו אקדח ועברו מבית לבית אצל הגויים ובאיומי אקדח החזירו להם את רכושם. כך הצליח זרח להחזיר את מרבית הרכוש של יהודי עירו. את הרכוש אספו בחדר בית הכנסת וכל יהודי בא והחזיר לביתו את אשר שייך לו.

בתום המלחמה נשא זרח את קרובת משפחתו קטלין רייכמן לאישה ונולד להם בן בשם יהודה, בשנת 1948 הם עלו לארץ יחד עם בנם ובארץ נולדה להם בת בשם רבקה.

משפחת טאוב הגיע למושב, לאחר שהקימה את המושב תפרח בנגב, להתיישב ולהקים בית בניר ישראל.

כיום מתגורר במושב דור רביעי – נצר למשפחת טאוב.