רכיבת שטח באיזור המושב

בדף זה מסלולים לרכיבת שטח באיזור המושב, כאלו אשר ההגעה אליהם אפשרית בעזרת אופניים. כדי להוסיף מסלולים אנא צרו עימנו קשר.

מסלול מס. 1: סינגל חסה
מסלול המשמש בעיקר רוכבי אופנועים, אולם מתאים גם לאופני הרים. במסלול קטעים חוליים לכן נוח לרכיבה יותר אחרי גשמים. לאורך המסלול מספר קטעים המצריכים מיומנות רכיבה בינונית, אולם רוב המסלול מתאים גם למתחילים. תצלום האויר למטה צולם כאשר בסיס חסה היה קיים, פני השטח כיום די שונים.

מסלול מס. 2: בעקבות גיבורים
ב-15 באוקטובר 1948 פתח צה"ל במבצע "יואב", מטרתו העיקרית של המבצע, שנשא אופי מערכתי מבחינת עוצמת הכוחות שנטלו בו חלק, היתה מיטוט קו המאחזים המצרי בין מג'דל (אשקלון של היום) ובית ג'וברין, אשר ניתק את הישובים העבריים באזור הנגב משפלת החוף. מסלול הטיול עובר בין המשלטים עליהם נערכו הקרבות. לפרטים וקישורים למידע נוסף לחצו על הנקודות המסומנות במפה. מומלץ לקרוא לפני הטיול.

מסלול הטיול עובר גם בגבעת תום ותומר – גן בוטני לצמחי ארץ ישראל ואתר הנצחה מיוחד במינו להרוגי אסון המסוקים, ובגת יין מהתקופה הביזנטית.

המסלול המסומן הוא לרכיבת שטח, אולם כל הנקודות המסומנות אפשריות להגעה גם דרך הכבישים, כך שהטיול מומלץ בחום לכולם.

מסלול מס. 3: סינגל ג'וליס
סינגל ג'וליס הוא המשכו של סינגל חסה וכולל מספר קטעים טכניים יותר. המסלול המסומן כאן מתאר אפשרות אחת, בשטח מספר סינגלים החותכים זה את זה ומאפשרים גיוון נוסף ברכיבה. מתאים לרוכבים ברמה בינונית.
אורך המסלול: כ – 15ק"מ